Kalp krizi nedir , neden olur, belirtileri nelerdir?

Kalp krizi nedir , neden olur, belirtileri nelerdir?

Kalp krizi, kan ve oksijen kalp kası alanı kaynağı genellikle koroner arter kan pıhtısı tarafından engellenir oluşur. Tıkanıklık birkaç saat içinde tedavi edilmezse kalp kası olacak kalıcı hasar ve skar dokusu tarafından değiştirilir.

Koroner arter hastalığı veya cad, en sık kullanılan alttaki kalp krizi nedeni. Koroner arterler, kalp kası kan ve oksijen getirmek kan damarları vardır. Çoğu kalp krizi, koroner arterlerin birini engeller bir kan pıhtısı tarafından kaynaklanır. Ne zaman kan oksijen için alan starves kalbin, bir parçası ulaşamıyor. Tıkanıklık yeterince uzun süre devam ederse, etkilenen alandaki hücrelerin ölmektedir.

Çoğu kalp krizi daha fazla birkaç dakika sürer ya da uzağa gider ve geri geliyor göğüs ortasında rahatsızlık içerir. Rahatsızlık rahatsız basınç, sıkma, şişmanlık veya ağrı gibi hissedebilirsiniz. O ağrı ya da uyuşma bir veya her iki kol, sırt, boyun, çene veya mide içerebilir. Kalp krizi ağrı, bazen hazımsızlık ya da mide ekşimesi gibi hissedebilirsiniz. Nefes darlığı, sık sık birlikte ya da önce Göğüs rahatsızlık olur.

Diğer belirtiler soğuk ter içinde kırarak, mide bulantısı olan ve kusma veya sersemlemiş veya şaşkın duygu içerebilir. Belirtiler değişir, ve bazı insanlar hiçbir belirti. Hızlı tedavi almak için hareket edebilir böylece kalp krizi belirtileri biliyorum.

 

 

0
Yorum
Yorum Ekleyebilmek için Üye Girişi yapmanız veya Üye Olmanız Gerekmektedir